Par projektu

LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta akcijas “Mūslaiku kalendārs” mērķis ir iesaistīt sabiedrību pētījumā par svinēšanas paradumiem mūsdienu Latvijā, pievēršoties cilvēka personiskajam kalendāram. Akcija “Mūslaiku kalendārs” ir turpinājums 2017. gadā aizsāktajam pētījumam “Virtuālā etnogrāfija: kalendāro prakšu tiešsaistes izpēte”, kura pirmajā posmā izmantojām aptaujas metodi, raugot apzināt, kā mūsdienās tiek atzīmēti vispārzināmi svētki un kāda ir svētku lomu mūsdienu sabiedrībā. Aptaujas joprojām ir pieejamas, nekavējieties tās papildināt! Bet šobrīd vēlamies noskaidrot: cik daudz īpašu dienu ir viena cilvēka kalendārā gada griezumā, apzināt visu, ko cilvēki mēdz atzīmēt.

Kā piedalīties?

Atzīmē katru dienu, kura netiek pavadīta vienīgi darba rutīnā. Izvēlies datumu un pastāsti kas, kāpēc un kā tiek atzīmēts. Ja vēlies, pievieno fotoattēlus saistībā ar atzīmējamo datumu un norādi norises vietu. Noslēgumā atzīmē vienu no izvēlēm – vai šie ir personiski, ģimenes, valsts, piemiņas, gadskārtu vai citi svētki. Iesniedz un turpini ar nākamo datumu, kļūstot par kalendāra dienu apskatnieku gada garumā!

Par sabiedrības iesaisti

Akciju organizē LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts (LU LFMI) ES ERAF finansētā projektā “Stiprinot zināšanu sabiedrību” (Nr. 1.1.1.1/16/A/040) ietvaros. Projekta mērķis ir izstrādāt virtuālu pētniecības un sabiedrības iesaistes laboratoriju un informācijas analīzes rīkus pētījumu veikšanai digitālajās humanitārajās zinātnēs, iesaistīt sabiedrību kopīgu zināšanu radīšanā un padarīt publiski brīvi pieejamu, ērti lietojamu apjomīgu kultūras datu kopumu pētniecībai un vispārējai izziņai.

LU LFMI jau realizējis un joprojām realizē vairākas nozīmīgas sabiedrības iesaistes akcijas saistībā ar kultūrvēsturisko mantojumu, piemēram, folkloras materiāla digitālās krātuves papildināšanu akcijās “Simtgades burtnieki” un “Valodas talka”.

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.